رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال در استان اصفهان هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، غلامرضا اصغری ظهر امروز در مراسم افتتاح ساختمان آزمایشگاه مرکزی شهرستان اردستان با اشاره به اهمیت توجه به موضوع سلامت در سطح کشور اظهار داشت:  در حال حاضر از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت بالغ بر 2هزار میلیارد ریال در استان اصفهان هزینه شده است.

وی با اشاره به هزینه‌های صورت گرفته در سطح شهرستان اردستان برای توسعه سلامت شهرستان بیان کرد: سال گذشته بالغ بر 90 میلیارد ریال در بخش بهداشت و سلامت در شهرستان اردستان هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به حجم گسترده فعالیت‌ها در حوزه بهداشت و درمان استان اصفهان اشاره کرد و افزود: سال گذشته تنها یک هزار میلیارد ریال برای 3 هزار بیمار ام اس در استان اصفهان هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد این دولت، توجه به موضوع سلامت بوده و در این راستا اقدامات موثری صورت گرفته است.

رویکرد مجلس، توجه به موضوع سلامت  است

نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه رفتار و اخلاق خوب سبب جذب مردم و ماندگار شدن در اذهان می‌شود، گفت: انتظار می‌رود همانطور که شاهد افزایش در میزان حقوق پرستاران و پرسنل بیمارستان‌ها بودیم، شاهد ارتقای رفتار پرسنل و نیروهای وزارت بهداشت نیز باشیم.

احمد بخشایش اردستانی با بیان اینکه نباید به بیماران اهانت شود، تصریح کرد: پزشک نباید به بیمار به چشم یک کالا و تجارت نگاه کند و نباید طوری باشد که جیب بیماران را خالی کنیم.

وی به اختصاص مبلغ 8 میلیارد ریال از طریق وزارتخانه بهداشت جهت شهرستان اردستان خبر داد و افزود: از محل هدفمندی یارانه ها و ارزش افزوده بالغ بر 11هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

..........................................................................

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از زمان شروع طرح تحول نظام سلامت در راستای کاهش هزینه ها بالغ بر ۱۴۰میلیارد تومان یارانه سلامت به مردم پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، غلامرضا اصغری ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان آزمایشگاه مرکزی اردستان با بیان اینکه  از زمان شروع برنامه تحول نظام سلامت تا کنون در سطح استان دستاوردهای خوبی نصیب ما شده است  اظهار داشت: بیش از 200میلیارد تومان در زمینه های مختلف هزینه شده و بیشترین مبلغ به مردم به عنوان یارانه برای کاهش هزینه های درمانی تعلق گرفته است.

وی با بیان اینکه یکی از طرح هایی که در برنامه طرح تحول نظام سلامت دنبال می شود بازسازی و به سازی فضاهای درمانی و آزمایشگاهی است، تصریح کرد:  افتتاح آزمایشگاه مرکزی اردستان نیز در همین راستا بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در طول یک سال گذشته نزدیک به 4میلیارد تومان از بودجه های تحول به شبکه بهداشت و درمان اردستان تعلق گرفته که بخش قابل توجهی از ان در زمینه به سازی فاضاهای بیمارستانی و بهداشتی و درمانی هزینه شده است، افزود: امیدوار هستیم در سال جدید بتوانیم تمام فضاهای بهداشتی و درمان را نوسازی کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی متخصصینی که حضور انها ضروری است در شهرستان اردستان حاضر هستند، تصریح کرد: بعضی از تخصص‌ها بسته به جمعیت در هر منطقه در نظر گرفته می شوند.

اصغری با بیان اینکه از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت بالغ بر 20 میلیارد تومان در غالب تجهیزات بیمارستانی در سطح استان هزینه شده، خاطرنشان کرد: 140میلیارد تومان مستقیما یارانه سلامت به مردم داده شده و 8میلیارد تومان در بخش زایمان طبیعی هزینه شده و بقیه موارد در رابطه با هزینه های بیمارستان ها است.

وی به اجرای پروژه های متعدد بیمارستانی، بهداشتی و درمانی در سطح استان اشاره کرد و افزود: طرح های توسعه بیمارستان های نور و علی اصغر، بیمارستان شهید چمران، بیمارستان آیت الله کاشانی، بیمارستان عیسی ابن مریم و بیمارستان الزهرا را در برنامه داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه چندین بیمارستان از جمله  بیمارستان فلاوجان، بیمارستان منظریه در خمینی شهر و بیمارستان چادگان مراحل پایانی تجهیز و کارهای خود را برای افتتاح سپری می کنند، تصریح کرد: عملیات احداث بیمارستان جدید ورزنه نیز شروع شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 5میلیارد تومان توسط خیرین در سطح استان به بهداشت و درمان کمک شده، خاطرنشان کرد: جهت تکمیل طرح های نیمه تمام بهداشتی  درمانی در سطح استان بیش از 100میلیارد تومان اعتبار نیاز است.