اردستان

اخبار سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ، ورزشی شهرستان اردستان

۱۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش اردستان

اردستان در گذر تاریخ - هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش اردستان


منبع :
تاریخ انتشار :  چهارشنبه سی و یکم اردیبهشت 1393ساعت 14:38 | توسط :  | 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
اردستان نامه

بخشایش: وزیر ورزش خلاف می‌کند و بین استان‌ها تبعیض قائل می‌شود

اردستان در گذر تاریخ - بخشایش: وزیر ورزش خلاف می‌کند و بین استان‌ها تبعیض قائل می‌شود

مدتی است که شایعاتی در خصوص توجه ویژه وزیر ورزش به شهرستان‌های اطراف زادگاهش مطرح می‌شود که امروز یک نماینده مجلس این شایعات را تایید کرد.

 

به گزارش خبرنگار روزشیخبرگزاری تسنیم، محمود گودرزی، وزیر ورزش وجوانان دولت تدبیر و امید یک هفته پس از اخذ رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی در اولین سفر استانی خود  به همدان رفت. وی پس از این حضور و در مدت کمتر از چندماه مجددا راهی شهرستان‌های استان‌ همدان از جمله ملایر و نهاوند شد.

پس از این دو سفر شایعاتی مبنی بر اینکه وزیر ورزش ملایری کشورمان توجه ویژه‌ای به شهرهای همجوار استان همدان دارد و در تخصیص بودجه، امکانات و سایر مباحث ورزشی به شهرستان‌های این استان توجه ویژه‌ای می‌کند مطرح و حتی گفته شد میزان کمک به این شهرها چند برابر شهرها و استان‌های دیگر است.

به نظر می‌رسد این موارد شایعه نبوده چرا که نمایندگان مجلس نیز نسبت به آن حساس شده‌‌اند و چندی پیش که وزیر ورزش به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی فراخوانده شد با این سوال رو‌به‌رو شد.

احمد بخشایش عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تایید خبر فوق به خبرنگار تسنیم گفت: یکی از سوالات ما از وزیر ورزش تبعیض در تخصیص بودجه بود. برخی از ادارات ورزشی در شهرستان‌های کشور مبالغ، توزیع امکانات و وسایل بیشتری نسبت به سایر شهرها می‌گیرند.

نماینده مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا این موضوع که وزیر ورزش و جوانان به همشهریان و هم‌استانی‌های خود اعتبارات بیشتری می‌دهد صحت دارد، عنوان کرد: بله، اینگونه است.


منبع :http://ardestannameh.blogfa.com/post-32.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 14:3 | توسط : همشهری مدرس  | 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
اردستان نامه

جشن مقام معلم مدارس منطقه برزاوند

اردستان در گذر تاریخ - جشن مقام معلم مدارس منطقه برزاوند


منبع :
تاریخ انتشار :  سه شنبه بیست و سوم اردیبهشت 1393ساعت 14:35 | توسط :  | 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
اردستان نامه

بازدید روز دوشنبه 93/02/22 از مدارس سرهنگچه و خرم اباد

اردستان در گذر تاریخ - بازدید روز دوشنبه 93/02/22 از مدارس سرهنگچه و خرم اباد 


منبع :
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1393ساعت 14:35 | توسط :  | 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
اردستان نامه

اهم اقدامات هلال احمر اردستان در سال گذشته

اردستان در گذر تاریخ - اهم اقدامات هلال احمر اردستان در سال گذشته رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردستان گفت: سال گذشته 37 دروه اموزشی با مشارکت 740نفر در شهرستان اردستان برگزار شده است.منصور خانی در به تشکیل گردهمایی گروه های چهارگانه داوطلبان شامل گروه های حمایت، هدایت، مشارکت و مهارت در هفته هلال احمر اشاره کرد و افزود:
اجرای طرح حمایت ماندگار یا اهدای خون، برگزاری اردوهای شهرستان بارویکرد آموزش و امداد، ارسال پیامک به اعضاء و داوطلبان، برپایی چادرسلامت با حضور پزشکان و داوطلبان در سطح شهرهای اردستان و زواره از دیگربرنامه های هفته هلال احمر در شهرستان اردستان است.
وی شرکت در مانور منطقه ای اسکان اضطراری و نجات در سیل وسیلاب، اجرای مانور لحظه صفر در پایگاه امداد و نجات بین شهری ظفرقند با هدف چک کردن وضعیت پایگاه و سنجش میزان آمادگی امدادگران را از دیگر برنامه های جمعیت هلال احمر شهرستان اردستان اعلام کرد و ادامه داد: کوه پیمایی امدادی اعضاء جوان همراه با آموزش چادرزنی و اطفاء حریق، سرکشی به کانون های
جوانان، دانشجویی و آزاد و تشکیل جلسه با هدف رفع مشکلات پیش رو  بااعضای کانون ها، بازدید از سرای سالمندان با حضور جوانان و اجرای برنامه غنچه های هلال احمر از دیگر برنامه های جمعیت هلال احمر شهرستان اردستان است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردستان در ادامه با بیان اینکه جمعیت هلال احمر شهرستان اردستان در  حوزه داوطلبان، جوانان و امداد و نجات بیش از1700 نفر عضو دارد تصریح کرد: این تعداد اعضا  در قالب گروه های چهارگانه داوطلبی و کانون های جوانان و تیم های امدادی سازماندهی شده اند.خانی یکی از محوری ترین فعالیتهای جمعیت هلال احمر شهرستان اردستان رابرگزاری دوره های آموزشی شامل آموزش های عمومی امداد و کمک های اولیه،پایه داوطلبی، عمومی نجات، عمومی امداد، تخصصی چادر و تخصصی حمایت روانی اعلام کرد و گفت: در این راستا سال گذشته 37 دوره آموزشی با شرکت 740نفربرگزار شده است.

منبع:سایت اجتماعی ماه نو


منبع :
تاریخ انتشار :  جمعه نوزدهم اردیبهشت 1393ساعت 19:43 | توسط : همشهری مدرس  | 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
اردستان نامه

استخدام یکی از فرزندان فرهنگیان

اردستان در گذر تاریخ - استخدام یکی از فرزندان فرهنگیان
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: استخدام یکی از فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش از طرح‌های پیشنهادی وزارتخانه در سال جاری است که با جلب رای اعتماد مجلس شورای اسلامی اجرایی خواهد شد.
کفاش با اشاره به طرح رتبه‌بندی معلمان در سال جاری خاطر نشان ساخت: این طرح سال گذشته توسط مجلس شورای اسلامی عودت داده شد و با بررسی‌های دقیق در کمیته‌های علمی با محوریت معلمان دوره ابتدایی و با پیش‌بینی اعتبار مورد نیاز در فراکسیون فرهنگیان مورد تائید قرار گرفته که با جلب رای اعتماد مجلس شورای اسلامی اجرایی خواهد شد.

وی همچنین از افزایش 26 درصدی بودجه وزارت آموزش و پرورش خبر داد و تصریح کرد: این افزایش بودجه با ارتقای طرح بیمه طلایی و رفع مشکلات تا پایان اردیبهشت ماه رضایت خاطر فرهنگیان را فراهم خواهد کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: استخدام یکی از فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش از دیگر طرح‌های پیشنهادی وزارتخانه در سال جاری است که با جلب رای اعتماد مجلس شورای اسلامی اجرایی خواهد شد.


منبع :http://ardestannameh.blogfa.com/post-30.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه هجدهم اردیبهشت 1393ساعت 21:13 | توسط : همشهری مدرس  | 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
اردستان نامه

وقف خانه در اردستان

اردستان در گذر تاریخ - وقف خانه در اردستانخیر اردستانی خانه خود را به ارزش بیش از یک میلیارد ریال وقف کرد .
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اردستان گفت : عباس عظیمیان ملک خود را با 109مترمربع مساحت و بیش از یک میلیارد و 100میلیون ریال ارزش وقف کرد .
حجت الاسلام طباطبایی افزود : واقف این زمین را با نیت ساخت حسینیه وقف کرده است.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
اردستان نامه

مراسم تجلیل از کارکنان آموزش و پرورش

اردستان در گذر تاریخ - مراسم تجلیل از کارکنان آموزش و پرورش
منبع :
تاریخ انتشار :  چهارشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 15:40 | توسط : همشهری مدرس  | 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
اردستان نامه

دیدار با فرهنگیان بیمار در هفته معلم

اردستان در گذر تاریخ - دیدار با فرهنگیان بیمار در هفته معلمروز چهارشنبه 93/02/17 مدیر آموزش و پرورش بهمراه معاونین و کارشناسان ستادی از فرهنگیان بیمار عیادت نمودند.


منبع:وبسایت آموزش و پرورش اردستان


منبع :
تاریخ انتشار :  چهارشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 15:38 | توسط : همشهری مدرس  | 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
اردستان نامه

نکوداشت مقام معلم در اردستان

اردستان در گذر تاریخ - نکوداشت مقام معلم در اردستان


منبع :
تاریخ انتشار :  شنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 12:57 | توسط : همشهری مدرس  | 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
اردستان نامه