امام جمعه اصفهان گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند عدم اعتماد ما به غربی‌ها و آمریکایی‌ها از سیاست‌های قرآنی است و ریشه در این کتاب مقدس دارد.

خبرگزاری فارس: عدم اعتماد ما به آمریکا ریشه قرآنی دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردستان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد شامگاه شنبه در مراسم هفتم تیر در مسجد جامع اردستان با توجه به اینکه مقام معظم رهبری تاکید بر این دارند که ما به آمریکا و آژانس هسته‌ای اعتماد نداریم، افزود: اگر به این افراد اعتماد داشته باشیم یا قرآن را درست متوجه نشده‌ایم یا ایمانی که به خداوند داریم، درست نیست.

وی با اشاره به موضع کفار نسبت به مسلمانان بیان کرد: کفار به افرادی گفته می‌شود که حقیقت را قبول نداشته باشند و کفر یعنی پوشش برای نفهمیدن حق که موضع آنان نسبت به مسلمانان دشمنی است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تاکید بر اینکه خداوند به پیامبر می‌فرماید که هرگز یهود و نصاری به وجود تو راضی نمی‌شوند مگر اینکه تبعیت از ملت آنان را قبول کنید، افزود: امروزه صحبت‌های مقام معظم رهبری شخصی نیست و از سیاست‌های قرآنی بیان می‌شود.

وی با بیان اینکه قرآن بیان می‌کند نمی‌توان روی کسی که وابسته به خدا نیست، حساب باز کرد، ادامه داد: البته بنای ما هم بر جنگ نیست اما تمام ضربه‌هایی که در زمان بنی‌صدر و منافقین تا شهادت 72 تن از شهدا در هفتم تیر خورده‌ایم، از همان دشمنی آمریکا و کفار است چرا که ما آن زمان دارای انرژی هسته‌ای نبودیم ولی این عزیزان را به شهادت رساندند.

طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه ما اگر به قرآن عمل کنیم از همه سربلندتر خواهیم شد، تصریح کرد: قرآن تاکید می‌کند که نترسید و کوتاه نیایید که سربلند خواهید بود و امروزه باید از شهدا درس مقاومت و ایستادگی بگیریم و ایران اسلامی را سربلندتر کنیم.

وی با توجه به اینکه گروهی از کفار وجود دارند که با شما کاری ندارند و لذا شما هم باید با آنها خوب رفتار کنید، افزود: گروهی از کفار هم با شما سر جنگ دارند و باید جلوی آنها ایستاد مانند آمریکا و اسرائیل که هر لحظه قصد ضربه زدن به ما را دارند که باید گفت همه کفار با ما تا ابد دشمن هستند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه امروزه آمریکایی‌ها بیان می‌کنند که ایران در یمن دخالت می‌کند و هر کجا در هر کشوری به مشکل بر می‌خورند نام ایران را مطرح می‌کنند، یادآور شد: این از سربلندی ایران و رهبری است که استقامت و بصیرت مردم ایران آن را به وجود آورده است.

وی خطاب به مسلمانانی که در ذهنشان این می‌گذرد که آمریکا و اسرائیل به نفع کشور ما می‌خواهند حرکتی انجام دهند، گفت: این افراد قرآن را نفهمیده‌اند چرا که قرآن بیان می‌کند این دشمنان نخواهند گذاشت شماها به جایی برسید.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه امسال مراسم هفتم تیر یک ویژگی خاص دارد و آن هم رحلت حضرت خدیجه (س) است، تصریح کرد: ایشان شخصیت بسیار بزرگی در اسلام بودند و زنان و دختران امروز باید از این بانوی بزرگوار الگو بگیرند.

وی با بیان اینکه در ششم تیر و یک روز قبل از واقعه هفتم تیر، مقام معظم رهبری که آن زمان به عنوان رئیس جمهور بودند در مسجد ابوذر تهران مورد سوءقصد قرار گرفتند، افزود: ایشان در این حادثه به درجه جانبازی نائل آمده و یک دست خود را از دست داده و این برای جانبازان ما یک افتخار است.

طباطبایی‌نژاد در ادامه با بیان اینکه اگر خطایی از کسی سر زد باید به او تذکر و مهلت داد که این کار انسان‌های عاقل و هوشیار به طبع پیامبر و خداوند است، ادامه داد: سنت خداوند این نیست که اگر کسی خطایی کرد او را جریمه کنند بلکه باید به او تذکر و مهلت داد که اگر غیر از این بود، آدمی در روی زمین باقی نمی‌ماند.

وی با توجه به اینکه سالیان زیادی از حادثه هفتم تیرماه می‌گذرد اما مردم با شور و عشق و محبت در این جلسات شرکت می‌کنند، بیان کرد: این یک جلسه ملی است و مردم سراسر کشور این روز را فراموش نخواهند کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان با تاکید بر اینکه رمضان فرصت خوبی است که خداوند در اختیار انسان قرار داده است، اضافه کرد: باید از این فرصت بهره کافی را برد و از این مهلتی که خداوند در این ماه به ما داده استفاده کرد.

به گزارش فارس، سید نورالله طباطبایی‌نژاد نخستین نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی، دکتر حسن بخشایش و محمود تفویضی از جمله شهدای اردستانی حادثه هفت تیر هستند.