ا

مام جمعه اردستان گفت: باید با تدبیر شایسته جلوی نرخ صعودی در قیمت‌ها گرفته شود و دولت اسب چموش گرانی را مهار کند.

خبرگزاری فارس: دولت با تدبیر شایسته اسب چموش گرانی را مهار کند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردستان، حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه اردستان ‌در مسجد جامع این شهر، اظهار کرد: 24 خرداد یادآور حضور پرشکوه مردم در سال 92 پای صندوق‌های رأی است.

وی با توجه به اینکه در میان کاندیداها دکتر حسن روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور منتخب مردم برگزیده و سند رسمی مسئولیت‌پذیری را از مقام معظم رهبری دریافت کردند، افزود: این انتخابات نیز مانند سایر انتخابات با مشارکت مردم و به‌طور سالم برگزار شد، برخلاف انتخابات سال 88 که عده‌ای با ادعای تقلب نظم کشور را برهم ریختند که هنوز هم آثار آن دیده می‌شود.

امام‌ جمعه اردستان با اشاره به اینکه شعار دولت روحانی تدبیر وامید بوده است، تأکید کرد: انتظار می‌رود دولت باتدبیر صحیح امیدآفرین باشد تا ملت دچار یاس نشود که ناامیدی برای جامعه سم است.

وی بابیان اینکه مدیریت کشور با توجه به دشمنی‌های فراوان کار مشکلی است، گفت: امید است دولت بتواند در این دریای متلاطم کشتی را هدایت کند و در این حین این غول گرانی قیافه وحشتناک خود را به مردم نشان ندهد.

دهشیری با اشاره به اینکه پس از بنزین مخابرات هم با افزایش تعرفه تلفن ثابت به سراغ مردم آمد، تصریح کرد: باید باتدبیر شایسته جلوی نرخ صعودی در قیمت‌ها گرفته شود تا مردم احساس آرامش کنند.

امام‌جمعه اردستان با تأکید به اینکه دولت باید اسب چموش گرانی را مهار کند، یادآور شد: امیدواریم باتدبیر دولت این مشکلات برطرف شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در بیست و هفتمین روز خرداد، به‌فرمان امام راحل جهاد سازندگی شکل گرفت، اظهار کرد: تأسیس جهاد سازندگی منشأ خدماتی بزرگ برای کشور و به‌ویژه نقاط محروم بوده است.

دهشیری با تأکید بر اینکه امروزه کشاورزان گنج‌های خداوند روی زمین هستند، افزود: این گنج‌ها با رنج‌های زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند لذا هنر مردان برنامه‌ریز این است که نگذارند بازار این کشاورزان دچار تلاطم شود.

امام‌جمعه اردستان همچنین به دهه آخر شعبان، دهه بهداشت و نکوداشت مساجد اشاره کرد و گفت: متوالیان مساجد که خود مردم هستند مساجد را تزیین و برای میهمانی خدا آماده کنند و در این ایام حرمت روزه‌داران نگاه داشته شود که این کار باعث رونق مساجد می‌گردد.

وی با تأکید براینکه فقط موقع اذان صدا بلندگو در سطح شهر از مساجد به بیرون پخش شود، تصریح کرد: نیازی نیست صدایی غیر از اذان در ماه رمضان از مساجد به بیرون پخش گردد چون ممکن است مزاحمتی برای مردم به همراه داشته باشد.

دهشیری با توجه به اینکه ماه رمضان ماهی است که در آندره‌ای بهشت باز و درهای جهنم بسته و خواب مؤمنین عبادت حساب می‌شود، افزود: باید از هرلحظه این ماه استفاده لازم را برد و از ضیافت الهی بهره‌مند شد.

امام‌جمعه اردستان در پایان‌بر حضور فعال جوانان و نوجوانان در ماه رمضان در مساجد تأکید کرد و گفت: متوالیان مساجد با استقبال گرم خود حضور هرچه بیشتر آنان را در مساجد فراهم کنند.