اردستان در گذر تاریخ - تشریح برنامه های هفته معلم در منطقه اردستانمنصور زندآور در آستانه سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم در گفتگو باخبرنگار نگین کویربا اشاره به اینکه معلم باید الگو باشد تا بتواند بر دانش آموز تاثیرگذار باشد، اظهار کرد: معلم علاوه بر وظیفه انتقال آموزش به دانش آموز باید درس معرفت به آنها بیاموزد.

وی افزود: معلم موفق کسی است که بتواند محبت، تربیت، انسانیت و معنویات را به دانش آموزان انتقال دهد.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه اردستان تصریح کرد: برگزاری جشن روز معلم در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور مرکز اردستان و هتل جویبار مهاباد بهمراه تقدیر از ۹ نفر از معلمان نمونه منطقه، عطرافشانی گلزار متبرک ۹ شهید فرهنگی شهرستان، برگزاری مسابقات فرهنگی از آثار استاد مطهری ویژه فرهنگیان و تقدیر از ۱۰۰ نفر از همکاران برتر در روز معلم را از جمله برنامه های هفته معلم در شهرستان اردستان عنوان کرد.

زندآور خاطر نشان کرد: در هفته معلم، شورای آموزش و پرورش از مدارس منطقه بازدید کرده و با پیشکسوتان اداره نیز دیدار خواهند کرد.

zandavar920924 تشریح برنامه های هفته معلم در منطقه اردستان

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۵۳۰ نفر معلم در منطقه هستند که با احتساب سرباز معلم ها و افرادی که از خارج از شهرستان جذب شده اند، حدود ۵۸۰ نفر معلم شاغل در منطقه اردستان فعالیت می کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه اردستان تاکید کرد: بر اساس توافق انجام شده با شهرداری اردستان به آن دسته از فرهنگیانی که از ۱۳ اردیبهشت لغایت ۱۳ خردادماه متقاضی دریافت پروانه ساخت باشند، ۵۰% هزینه پروانه ساختمانی و مسکونی، ۴۰% پروانه تجاری و صنعتی، ۳۰% استعلام از دفترخانه ها و ۲۰% نیز شهرداری مهاباد تخفیف داده می شود.

منصور زندآور بیان کرد: سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اردستان، برگزاری مسابقه فوتسال ویژه فرهنگیان، مراسم تجلیل از کارکنان اداری آموزش و پرورش، تشویق ۱۰۰ درصدی فرهنگیان از جانب فرماندار شهرستان و اهدای ۱۰۰ تقدیرنامه از طرف مدیریت اداره و ۶۰ تقدیرنامه از طرف مدیرکل آموزش و پرورش استان به فرهنگیان از دیگر برنامه های آموزش و پرورش منطقه اردستان در هفته معلم است.

وی در پایان به روزشمار هفته معلم اشاره کرد و افزود: جمعه ۱۲ اردیبهشت ماه روز معلم پیام آور امید، انتظار و رستگاری، شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه روز معلم زمینه ساز عزم ملی ومدیریت جهادی، یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه روز شهید مطهری الگوی تدبیر واعتدال، دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه روز معلم مروج فرهنگ اسلامی وملی، سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه روز معلم منتقد، دانش آموز پرسشگر، چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه روز معلم ومیثاق باولایت و پنج شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه روز معلم نماد ایثار و شهادت نامگذاری شده است.

منبع:نگین کویر


منبع :
تاریخ انتشار :  پنجشنبه یازدهم اردیبهشت 1393ساعت 20:0 | توسط : همشهری مدرس  |