اردستان در گذر تاریخ - نام "خلیج فارس" همیشه جاودانه می‌ماند
نماینده مردم اردستان در مجلس گفت: خلیج فارس دارای ظرفیت‌های بالای سیاسی و اقتصادی است که باید به درستی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛احمد بخشایش اردستانی نماینده مردم اردستان در مجلس،با اشاره روز ملی "خلیج‌فارس" به ظرفیت‌های موجود این منطقه اشاره کرد و گفت: این منطقه دارای ظرفیت‌های فراوانی است که باید مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: روز ملی خلیج‌فارس به عنوان یک نماد در ذهن ایرانیان یادآور داشتن یک خلیج به نام خلیج‌فارس است.
بخشایش اضافه کرد: سایت‌های مختلف و همچنین کشورهای عرب منطقه در تلاشند تا نام این منطقه را خلیج‌عربی بگذارند اما نمی‌توانند نام 2500 ساله این منطقه را تغییر دهند.

این نماینده مجلس با اشاره به عملیات خرید و فروش نفت در این منطقه تصریح کرد: تنگه هرمز، خلیج‌فارس را به دریای عمان متصل می‌کند و از آنجا حدود 27 میلیون بشکه نفت رد و بدل می‌شود در واقع ایران کشتی‌هایی را که از عربستان، ایران، کویت و امارات نفت می‌خرند را کنترل می‌کند.
 
بخشایش اردستانی افزود: ایران بر روی یکی از تنگه‌های استراتژیک ایستاده که یکی از 7 دریاهای استراتژیک منطقه است و از این ظرفیت به خوبی استفاده می‌کند.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه هنوز نتوانستیم بعد اقتصادی این منطقه را گسترش دهیم، تصریح کرد: ما هنوز در بهره‌برداری از معادن طلا، مس و معادن دیگر از لحاظ اقتصادی مشکل داریم که بخشی از آن به جنگ 8 سال دفاع مقدس و بخش دیگر آن به تحریم‌ و مدیریت‌ها باز می‌گردد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی و اقتصاد صرفه‌جویانه افزود: معنای صحبت رهبری نیز این است که ما هنوز نتوانستیم از ظرفیت‌های اقتصادی خود به خوبی استفاده کنیم و می‌توانیم در دریاها مخصوصا در حوزه خلیج‌فارس از ظرفیت‌هایش استفاده مطلوب داشته باشیم.

بخشایش با بیان اینکه کشورهای عرب منطقه در تحریف اسم جاودانه خلیج‌فارس تلاش می‌کنند گفت: حرف این کشورها برای ما اهمیتی ندارد.
 
بخشایش تاکید کرد: کرکری‌هایی مانند تغییر نام خلیج فارس از سوی کشورهای عربی همیشه خوانده می‌شود، چنین رفتارهایی اصلا دارای اهمیت نیست به  ویژه رفتارهای عربستان در مقابله با جبهه مقاومت تا حدی از رفتار آمریکا تبعیت می‌کند و عربستان چیزی برای گفتن نداشته و تابع راهبرد آمریکاست. /


منبع :http://ardestannameh.blogfa.com/post-24.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 16:54 | توسط : همشهری مدرس  |