اردستان در گذر تاریخ - سخنان منصوری نماینده کاشان درباره استان شدن کاشاننماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران وبیدگل در مجلس شورای اسلامی  گفت: :ظرفیت‌های کاشان فراتر از یک شهرستان است و کلید حل مشکلات کاشان و منطقه تحقق استان کاشان است.

منصوری با اشاره به معضل بیکاری قشر تحصیلکرده منطقه کاشان و در دستور کار قرار بودن این مبحث بزرگ گفت: تا زمانی که شاهد تحقق استان کاشان نباشیم شاهد توسعه یافتگی این شهر و حل معضلات آن نیستیم چون زمانی که حجم یک ظرف اشباع شود بیش از آن گنجایش ندارد لذا امروز شاهد این اتفاق برای منطقه بزرگ کاشان هستیم.

به گفته وی زمانی که سخن از کاشان بزرگ به میان می‌آید هدف شهرهایاردستان، نطنز، محلات، دلیجان، نراق، بادرود، آران و بیدگل و مجموعه شهرستان کاشان است که به دلیل مشکلات عدیده و بی‌توجهی‌هایی که از سوی مرکز استان به آنها شده است و یا به دلیل فاصله با مرکز استان، با مشکلات زیرساختی و مدیریتی زیادی روبرو هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: شهرهای اطراف باید در یک کلام واحد خواستار تحقق استان کاشان باشند و در گام‌های بعدی به خواسته‌های جزئی خود توجه نمایند که این مهم در جلساتی که با نمایندگان مناطق داشته‌ایم مطرح شده است و حمایت خود را نیز اعلام کرده‌اند.

منصوری از اعلام آمادگی مجلس برای پذیرش استان کاشان خبر داد و عنوان کرد: این امر نیازمند خرد جمعی و تمرکز و اتفاق نظر تمامی احزاب و جریان‌های سیاسی منطقه است و باید برای رسیدن به این خواسته تمام اختلافات درون منطقه‌ای را کنار بگذاریم تا به این خواسته بحقمان دست یابیم.

وی در مورد فرمانداری ویژه کاشان گفت: فرمانداری ویژه کلاه گشادی بر سر مردم منطقه بوده است و به جز اینکه زحمت و وقت مدیران را در نوشتن نامه‌ای اداری برای اضافه کردن پسوند معاون سیاسی فرماندار به همراه داشته است مزیتی برای منطقه به دنبال نداشته است.

این مقام مسئول افزود: زمانی که خواهان استان کاشان بودیم مدعی زیرساخت بودند که یکی را فرمانداری ویژه می‌دانستند ولی با گذشت سالیان متمادی از این اتفاق هیچ دستاوردی را برای کاشان شاهد نبوده‌ایم و برایم جای سؤال است که اکنون میان فرمانداری ویژه کاشان و فرمانداری آران وبیدگل چه تفاوت و مزایایی وجود دارد که مردم از آن بهره‌مند می‌شوند؟

منصوری تأکید کرد: بدون شک با تمام توان و با حمایت مردم کاشان برای تحقق استان کاشان از هیچ تلاشی فروگذار نیستم.

 وی همچنین در خصوص اخبار ضد و نقیض انتخاب فرماندار کاشان گفت: تاکنون در این زمینه با من هیچ‌گونه صحبتی نشده است هر چند که انتخاب فرماندار جزء وظایف وزارت کشور و استاندار است ولی برمبنای گفت‌و‌گو، تعامل و هماهنگی با نمایندگان شهرستان‌ها صورت می‌گیرد که تاکنون برای تعیین فرماندار صحبتی با من نشده و من نیز بر گزینه قبلی خودم مصمم هستم.


منبع :
تاریخ انتشار :  سه شنبه نوزدهم فروردین ۱۳۹۳ساعت 16:30 | توسط :  |